Колонізатори: Купці та варвари

$340

Всі ті десять років, протягом яких "Колонізатори" не отримували нових продовжень, Клаус Тойбер збирав ідеї, що приходили в його голову та поштові скриньки. Замість того, щоб, як годиться пристойному буржую, видати кожну з цих ідей в окремій упаковці з яскравим лейблом, герр Тойбер і компанія Kosmos потішили відданих шанувальників гри однією коробкою, в якій під час розтину виявились найрізноманітніші ідеї...цікаві варіанти розвитку гри.

Безліч сценаріїв!

У підсумку настільна гра "Колонізатори. Купці і Варвари" дає змогу гравцям створити щонайменше 9 різних ігор на базі стандартних "Колонізаторів" завдяки запропонованим варіантам і сценаріям. Крім того, зібрані в книзі сценарії сам розробник пропонує хоч раз пройти в режимі кампанії. Відчуття, каже, специфічні... Якщо детальніше, то серед запропонованих варіантів правил найбільший інтерес викликаютьвикликають докладна схема гри в колонізацію Катана для двох гравців і система "Події на Катані", що замінює кидок кубиків верхньою картою з особливої колоди. До речі, у цій колоді багато карт провокують певні події (отримання або перерозподіл ресурсів, як правило), через що гра стає більш непередбачуваною. Якщо ж говорити про кампанію, то складається вона з п'ятисценаріїв.

  • Перший і найпростіший - це "Рибалки Катана". У ньому розвиток міст острова йде паралельно з активним видобутком "живого срібла" на численних рибних мілинах і в центральному озері - цей гекс замінює собою пустелю. Але відсутність пустелі від розбійника вас не звільняє. Звільняє виловлена риба! Віддайте дві рибки в банк і зможете видалити розбійника з поля. Якщо риболовля вдалася, виотримуєте ще більше можливостей: наприклад, за п'ять рибин можна побудувати дорогу, за сім - взяти карту розвитку.
  • Наступний сценарій - "Річки Катана". На вашому острові з'являються дві великі річки: міста і поселення, засновані поруч із ними, приносять гравцям золото. У золота багато шляхів використання, від купівлі ресурсів до накопичення. Накопичення золота важливе тому, що в грі є два статуси - бідний поселенець і багатий поселенець. Нагородний жетон багатого поселенця дає одне переможне очко, карта бідногопоселенця позбавляє гравця двох переможних очок.
  • Третій сценарій пропонує гравцям освоїти правила караванної торгівлі. Прикольні фігурки в'ючних верблюдів виставляють на поле під час кожного заснування поселення або перетворення поселення на місто. У цей момент гравці торгуються за вибір шляху, на який поставлять верблюда. Розташування верблюдів важливе, адже верблюд на дорозі рахується за дві ділянки дороги під час визначення найдовшоїКрім того, місто або поселення, "затиснуте" між двома верблюдами, приносять гравцеві на одне переможне очко більше.
  • Один із найбільш войовничих сценаріїв для "Колонізаторів" узагалі - "Нашестя варварів". У ньому гравцям доводиться захищати узбережжя від варварів, споряджаючи лицарів у центральному замку завдяки особливим карткам із колоди хронік. Тим часом варвари захоплюють прибережні поселення, які перестають приносити дохід гравцям. Колонізаторам доводиться гнати лицарське військо на визволення узбережжя. Укровопролитних боях гине багато воїнів, але перемога над варварами того варта: міста знову розквітають, а полонені варвари приносять гравцям додаткові переможні очки.
  • Заключним сценарієм кампанії став титульний для розширення сюжет: "Купці і варвари". Колонізатори починають відновлювати палац, у якому засідала Рада Катана. У грі з'являються три робочі об'єкти, пов'язані виробничими відносинами. Палацу потрібне кольорове скло з майстерні та мармур з каменоломні, каменоломні потрібні інструменти від ковалів, скляним майстрам потрібен пісок.Держзамовлення на перевезення вантажів оплачується золотом, яке доводиться віддавати за користування чужими дорогами. Але просуванню обозів заважають розрізнені варварські загони, що регулярно перекривають шляхи. Цінність обозів можна підвищувати, виплачуючи в банк певну кількість ресурсів. Коли обоз досягає цінності 5, його карта приносить 1 переможне очко, як і кожен виконаний рейс.

Рекомендації

Загалом, на виході ми маємо важку валізку наворотів для тюнінгу настільної гри "Колонізатори" під будь-якого клієнта. Початківцям припаде до вподоби варіант із шляхетним розбійником, який не грабує зовсім вже бідних колонізаторів. Тим, хто не дуже не злюбив варварів після виходу настільної гри "Колонізатори. Міста і Лицарі", рекомендуємо відтягнутися на сценарії "Вторгнення".

Тим, хто хоче отримати від гри побільше веселощів, сам Тойбер велів записуватися в "Рибалки Катана" і йти на ловлю дірявих черевиків. Якщо вам не вистачало економічної складової в базовій грі, то в "Купців і Варварів" її зримо додалося. Тож сортуйте компоненти, обирайте сценарій і варіант правил до душі і продовжуйте грати в оновлену, але незмінно захопливу настільну гру..."Колонізатори".

Звертаємо вашу увагу, що це не самостійна гра і для гри вам знадобиться базовий набір "Колонізатори".

Неточність у правилах гри "Колонізатори. Купці та варвари"

У правилах гри на 18-й сторінці виявлено неточність (див. ілюстрацію). Замість фрази "На початок партії в кожного гравця є 4 очки для переміщення свого обозу" слід читати "На початку гри ваш обоз має 4 очки для переміщення, щоб використовувати їх щоразу, коли настає ваш хід".

$340

Прокрутити до верху